شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

2. چرا بازاریابی شبکه ای کیوساکی
id: 140447
بازدید: 13104
robert t kiyosaki

  چرا «نتورک مارکتینگ» ؟

مقاله ای از «رابرت کیوساکی»

 

 

خاطرم هست، اولین باری که با «نتورک مارکتینگ» آشنا شدم، احساس خوب و مثبتی نسبت به آن نداشتم و مخالف آن بودم. اما بعد از چندین جلسه صحبت با رهبران شرکت‌های مختلف و شرکت در جلسات آموزشی آن‌ها، نظر و دیدگاهم نسبت به این تجارت کاملاً تغییر کرد و آن را تجارتی قدرتمند و موفق دانستم.

چرا؟ چه چیز باعث تغییر نظر و دیدگاه من شد؟ به نظر من، یک موفقیت بلندمدت در زندگی، حاصل آموزش‌ها و تجارب ارزشمندی است که در طول زندگی کسب می‌کنیم. مهارت‌هایی که می‌آموزیم و به‌طورکلی، خلق‌وخو و شخصیتی که برای خودمان می‌سازیم، تعیین‌کننده‌ی میزان موفقیت ماست.

میدانیم که ۸۵ درصد از موفقیت مالی هرکسی مربوط به شخصیت، رفتار و نحوه‌ی برخورد آن شخص با دیگران و تنها ۱۵ درصد از موفقیتش به دانش تخصصی و علم او مربوط است (بنیاد کارنگی). پس، درصد زیادی از موفقیت انسان در کسب‌وکار و زندگی به شخصیت و نحوه‌ی برخورد او با دیگران مربوط می‌شود.

تقریباً در تمام شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای، حرفه‌ای‌ترین و بروزترین آموزش‌ها درزمینهٔ ی مهارت‌های زندگی به‌صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد. بیشتر مدارس، دانش آموزان را برای فعالیت و کسب شغل در دو مربع کارمندی و خویش‌فرمایی آماده می‌کنند . نتورک مارکتینگ تجارت کسانی است که می‌خواهند سبک زندگی خویش را تغییر دهند!

4r

اگر شما در مربع کارمند یا خویش‌فرما هستید و می‌خواهید جایگاه درآمدی خویش را تغییر دهید، بهترین جایی که می‌توانید این آموزش‌ها را فرابگیرید، بازاریابی شبکه‌ای است.

من بازاریابی شبکه‌ای را به تمام کسانی که خواهان فراگیری مهارت‌های لازم برای قرار گرفتن در مربعB  صاحبان مشاغل بزرگ هستند، پیشنهاد می‌کنم.

قرار گرفتن در مربع B به‌عنوان یک کارآفرین، یکی از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین چالش‌ها برای هر شخص است. یکی از دلایل اینکه اکثر افراد در مربع E و S(کارمندی و خویش‌فرمایی) قرار دارند، سخت و طاقت‌فرسا بودن مربعB  است. چراکه اگر راحت بود، همه در پی انجام آن بودند.

من یاد گرفتم که بتوانم بر ترس، تردید و خجالت، خصوصاً در زمان شنیدن جواب منفی توسط دیگران، غلبه کنم. یاد گرفتم که بعد از زمین خوردن و تجربه شکست، برخیزم و دوباره مسیرم را ادامه دهم. این‌ها بخشی از ویژگی‌هایی است که باید در خود پرورش دهید، اگر در پی آن هستید که در مربع B شروع به کارکنید.

و البته، مهم‌ترین مهارت که برای فعالیت در مربع B به آن نیاز دارید، رهبری و مهارت رهبری کردن دیگران است. آیا شما این توانایی رادارید که علاوه بر اینکه بر ترس هایتان غلبه کنید، بتوانید دیگران را هم به سمتی حرکت دهید که آن‌ها نیز بر ترسشان غلبه کنند و مسئولیتی را که به آن‌ها سپرده‌شده به انجام برسانند؟

تمام این‌ها مهارت‌هایی بودند که وقتی من در نیروی دریایی خدمت می‌کردم فراگرفتم. به‌عنوان یک فرمانده نیروی دریایی لازم بود که بتوانیم همه را به سمت دشمن حرکت دهیم. جایی که همه باید بر ترسشان غلبه می‌کردند و روبه روی دشمن می‌جنگیدند. جایی که مرگ بیشترین نزدیکی را با افراد داشت!

بسیاری از افراد مربع  S(خویش‌فرما) را دیده‌ام که مانند متخصصان و صاحبان مشاغل کوچک که در پی گسترش کسب‌وکار و تجارت خویش بودند، اما با چالش فقدان مهارت‌های رهبری مواجه شدند. هیچ‌کس تمایلی به پیروی از آن‌ها ندارد. کارمندان معمولاً به رهبر و رئيسشان اعتماد ندارند و از سوی دیگر، عموماً رهبران، توانایی الهام بخشیدن به دیگران را ندارند و نمی‌توانند دیگران را به جلو برانند. مجله  Forbes، صاحبان کسب‌وکارهای بزرگ را (صاحبان شرکت‌های عظیم و حرفه‌ای) کسانی می‌داند که حداقل۵۰۰ کارمند و نیرو داشته باشند. نکته اهمیت تسلط بر مهارت‌های رهبری را نمایان می‌سازد.

چه شغلی می‌توانید بیابید که علاوه بر کسب درآمد، اصول رهبری را به شما آموزش دهد؟ در چه تجارتی می‌توانید هم‌زمان با کار عملی مهارت‌های زندگی را فرابگیرید و آن‌ها را توسعه دهید؟ پاسخ، چیزی به‌جز بازاریابی شبکه‌ای نیست!

بازاریابی شبکه‌ای ، تجارتی از جنس مربع است. به عبارتی، تجارت صاحبان مشاغل بزرگ است.

چرا بازاریابی شبکه ای؟ – رابرت کیوساکی | سلاطین MLM

ساختن یک تجارت در مربع B  (کسب‌وکارهای بزرگ) کار ساده و راحتی نیست. باید ابتدا از خودتان این سؤال را بپرسید:

 • آیا آنچه برای خلق یک تجارت بزرگ لازم است، من دارم؟
 • آیا توانایی حرکت در ماورای منطقه‌ی امن خویش را دارم؟
 • آیا می‌توانم دیگران را هدایت کنم؟
 • آیا یک انسان ثروتمند در درون من وجود دارد که در پی ظهور باشد؟

اگر پاسخ شما به این پرسش‌ها «بله» است، پس در پی پیوستن به یک شرکت بازاریابی شبکه‌ای باشید که از آموزش‌های حرفه‌ای بهره می‌برند. خود من به‌شخصه توجه کمتری به محصولات یا برنامه‌ی درآمدی شرکت‌ها دارم و تمرکز اصلی من بر روی شرکتی است که آموزش‌های حرفه‌ای تر و قدرتمندتر دارد.

بازاریابی شبکه‌ای ، تجارتی از نوع کسب‌وکارهای بزرگ است. به این دلیل که تمام عواملی که برای راه‌اندازی یک تجارت بزرگ به آن نیاز دارید، به شما آموزش می‌دهد. عواملی مانند:

 • اهرم کردن: چگونه می‌توان دیگران را آموزش داد که برای من کار کنند.
 • کنترل: چگونه می‌توان کنترل حرفه‌ای بر سازمان داشت؟
 • خلاقیت: چگونه می‌توان خلاقیت را فراگرفت؟
 • توسعه یابی و گسترش‌پذیری: آیا بازاریابی شبکه‌ای قابلیت توسعه یافتن و گسترش دادن دارد؟
 • قابلیت پیش‌بینی: آیا می‌توان درآمد را پیش‌بینی کرد؟
 • در صورتی که کار را درست به انجام برسانیم، آیا می‌توانیم درآمد خویش را پیش‌بینی کنیم؟
 • آیا درصورتی‌که موفق شوم، می‌توانم تجارتم را گسترش دهم و درآمدم را افزایش دهم؟

بازاریابی شبکه‌ای، دسیسه‌ی هرمی نیست. همیشه از من این سؤال پرسیده می‌شود که آیا بازاریابی شبکه‌ای یک طرح و دسیسه‌ی هرمی نیست. پاسخ من همواره این بوده است که تمام شرکت‌ها یک‌شکل و طرح هرمی دارند. هر شرکتی، یک مدیر و رئیس دارد و بقیه کارمندان که در سطوح مختلف قرار دارند. یک شبکه‌ی موفق دقیقاً برای این طراحی‌شده است که شما بتوانید پله‌ها را طی کنید و به بالا برسید! در بازاریابی شبکه‌ای ، شرکت در هیچ حالتی مانع رشد و ترقی شما نخواهد شد. حتی تمام تلاش شرکت برای ترقی و رشد شماست. اگر شرکتی به اعضای سازمانش کمک نکند، از بین خواهد رفت. پس، نتورک مارکتینگ» جزء معدود تجارت‌هایی است که شرکت و همه، دوست دارند شما در آن پیشرفت کنید! چون پیشرفت شما، رشد آن‌ها را در پی خواهد داشت!

نکاتی که باید در نظر بگیرید:

گفتیم که شما در بازاریابی شبکه‌ای، حرفه‌ای‌ترین و بهترین آموزش‌ها را درزمینهٔ ی مهارت‌های زندگی فرامی‌گیرید. مهارت‌هایی مانند پیگیری، پیشنهاد دادن، استقامت کردن، فروختن، برگزاری جلسات آموزشی، معرفی کردن و… تمام این‌ها مهارت‌هایی هستند که در کمتر فعالیتی می‌توانید کسب کنید.

از دیگر مزایای بازاریابی شبکه‌ای، جمع شدن در گروه‌ها و تیم‌هایی است که همه در پی رشد و حرکت به سمت مربع B هستند. به‌عبارت‌دیگر، همه می‌خواهند کسب‌وکارشان را گسترش دهند! و این‌گونه محیط‌ها می‌تواند به رشد و توسعه شما کمک کند. رسیدن به موفقیت در هر کار و تجارتی نیازمند زمان است. حتی اگر بخواهید کسب‌وکار کوچک و موفقی هم داشته باشید، باید بگذارید که زمان طی شود. طی کردن پله‌ها نیازمند گذر زمان است. برای یک موفقیت خوب، به چیزی حدود ۵ سال کار و تلاش نیاز دارید. پس، تلاش و صبر را فراموش نکنید.

کوتاه‌سخن آنکه: بازاریابی شبکه‌ای پتانسیل‌های بی‌نظیری دارد. توانایی‌هایی که با کمترین هزینه می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید. هرچند، موفق شدن در بازاریابی شبکه‌ای کار ساده و راحتی نیست! اما فراگیری حرفه‌ای‌ترین آموزش‌ها درزمینهٔ ی رهبری و موفقیت با کمترین هزینه، تنها در بازاریابی شبکه‌ای رخ می‌دهد!

یک شرکت مناسب انتخاب کنید و بازاریابی شبکه‌ای را شروع کنید و از آموزش‌های آن لذت ببرید.


سایر مقالات و آموزش های رایگان ام ال ام آکادمی:

 

1. چرا بازاریابی شبکه ای ترامپ

چرا بازاریابی شبکه ای؟
دونالد ترامپ | سلاطین MLM

1

رفع آبجکشن: نمی توانم غرورم را کنار بگذارم!


 

دیگر محصولات آموزشی ام ال ام آکادمی :

1 پاسخگویی سریــــع به ۵۶ آبجکشن متداول در “ایران” – کامل ترین پک رفع آبجکشن
2 شبکه سازی سریع با تکنیک “فرم گزینش”
3 آموزش فروش به ضمیرناخودآگاه / خودهیپنوتیزم فروش میلیونی
4 ارتباط موثر و نفوذ در دل ها / دکتر حلت

چرا بازاریابی شبکه ای؟ – رابرت کیوساکی | سلاطین MLM

چه احساسی نسبت به این اطلاعات داشتید؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دسته بندی ها

دسته‌بندی نشده

نویسنده

مارکت ام ال ام
وقتی میشنویم نتورکر عزیزی با آموزش های مارکت اِم اِل اِم ، تیم فروش منظمی راه اندازی کرده است ، بسیار خوشحال میشویم