شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

7 قانون موفقیت در بازاریابی کار تیمی - اگر مدیر هستید
id: 253513
بازدید: 11146

موفقیت در بازاریابی، از ارکان مهم و اصلی یک کسب و کار می باشد. هر چقدر در این زمینه مدیران بتوانند بهتر عمل کنند، اهداف سازمان قابل لمس تر خواهد بود. معمولا در زمینه بازاریابی مطالب بسیار زیادی قرار دارد که گاها برخی از آن ها مناسب و برخی دیگر بدون نتیجه می باشند.

به طور کلی در سال 2020، قانونی ارائه شده است که 7 بند داشته و بر اساس آن ها، یک کسب و کار می تواند روند موفقیت در بازاریابی را بدست بیاورد. در این مقاله قصد داریم این 7 مورد را به راحت ترین شکل ممکن بیان کنیم و آن ها را از نقطه نظرات مختلف، بررسی کنیم. اگر مایل به دریافت اطلاعات در این زمینه می باشید یا قصد کسب پیروزی در بازاریابی خود را دارید، توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

موفقیت در بازاریابی، رکنی مهم در کسب و کار می باشد.
موفقیت در بازاریابی، رکنی مهم در کسب و کار می باشد.

7 قانون برای کسب موفقیت در بازاریابی

1- مورد نخست از کسب موفقیت در بازاریابی، مربوط به توجیه همکاران و پرسنل است. در واقع باید به دقت استراتژی ها، برنامه ها، دلایل شکست یا پیروزی، هدف مجموعه و … را برای همکاران خود توجیه کنید و آن ها را با ماهیت این کسب و کار آشنا کنید. مدیریت بودجه با بازاریابی رابطه ای مستقیم دارند و در صورت عدم ارائه یک برنامه مدون در زمینه بازاریابی به مدیر بودجه، امکان حصول نتیجه میسر نمی شود و اثرات فوق العاده آن در سایه عدم کارکرد صحیح مدیریتی، از بین می رود. بنابراین نکته ی نخست در این زمینه، توجیه همکاران و پرسنل موجود در کسب و کار می باشد.

2- مورد دوم، مربوط به برنامه ریزی دقیق می باشد. در واقع هر کسب و کاری برای کسب موفقیت، باید به دقت برنامه ریزی کند و بر اساس آن پیش برود. حتی کوچکترین درآمد هایی را نباید نادیده گرفت. در این راستا کسب و کار ها می توانند به دقت بررسی کنند که کدام محصولات سودآوری بیشتری دارند و کدام محصول، مورد توجه بیشتری از جانب مشتری قرار می گیرد. تمام این موارد دست به دست هم می دهند تا یک کسب و کار در راه مناسبی قرار بگیرد و درآمدزایی خود را افزایش دهد.

کسب موفقیت در بازاریابی، نیازمند پیروی از برخی قوانین است.
کسب موفقیت در بازاریابی، نیازمند پیروی از برخی قوانین است.

3- قبل از اینکه کسب و کار خود را راه بیندازید، نسبت به روش های فروش و بازاریابی برای کسب موفقیت، بیندیشید. در واقع در این رابطه عنوان می شود قبل از ساختن، بخرید. این موضوع به این مفهوم اشاره می کند که در ابتدا به سراغ شرایط سخت و پیچیده نروید. به عنوان مثال قبل از اینکه یک محصول را در کسب و کار خود تولید کنید، ابتدا نمونه ای از آن بخرید و بفروشید تا بتوانید چم و خم کار را بدست بیاورید.

ادامه قوانین برای کسب موفقیت در بازاریابی

4- مورد چهارم از روش های کسب موفقیت، انجام یک کار خارق العاده و خلاقانه می باشد. در واقع شما می توانید با استفاده از روش های خلاقانه ای که می توانید از دیگر شرکت ها الهام بگیرید، روحیه کارکنان خود را ارتقا ببخشید، مشتریان خود را راغب به خرید نمایید و به مدیریت خود استحکام ببخشید. تمام موارد فوق می توانند کسب و کار را به سمت هدف خود حرکت دهند.

5- هیچگاه از فرآیند هایی که دارید دست نکشید. در واقع اگر بازاریابی خود را در سطح تولید محتوا متنی در حال توسعه می باشید، آن را ترک نکنید. زیرا ممکن است مشتریان شما با این روش جذب کسب و کار شما شده باشند و با قطع آن، مشتریان و جامعه هدف شما نیز کاهش یابد. بنابراین به کار خود ادامه دهید و آن را قطع نکنید.

6- شبکه های مجازی امروزه نقش بسزایی در جذب مشتری و افزایش فروش دارند. شما می توانید به راحتی کسب و کار خود را در شبکه های مجازی توسعه دهید و از آن به عنوان یک پتانسیل بالقوه بهره ببرید. قطعا شبکه های مجازی در کسب موفقیت برای کسب و کار ها بی اثر نمی باشند و می توانند به عنوان سکوی پرتابی در این موضوع عمل کنند.

7-  سرانجام در قانون آخر، باید به موارد و شرایطی که پیش می آیند و از نظر اقتصادی هدفمند و سودمند نمی باشند، نه بگویید. انجام برخی از کار های فرعی می تواند شرکت را از هدف خویش دور کند و همین موضوع ضرر و زیان های زیادی را به پیکره کسب و کار وارد می کند.

استراتژی ها در موفقیت بازاریابی، بسیار نقش مهمی را ایفا می کنند.
استراتژی ها در موفقیت بازاریابی، بسیار نقش مهمی را ایفا می کنند.

جمع بندی نهایی

همانطور که مشاهده کردید، یک کسب و کار می تواند 7 گام بردارد تا بتواند در زمینه بازاریابی محصولات خود، موفق شود. توصیه می کنیم این روش ها را به دقت بررسی کنید و آن ها را در کسب و کار خود اعمال نمایید تا بتوانید به پیروزی دست پیدا کنید.

در انتهای این مقاله امیدواریم از خواندن آن رضایت خاطر داشته باشید و این مقاله توانسته باشد مطالب مفید و ارزشمندی را به شما مخاطبین گرامی، ارائه داده باشد.

چه احساسی نسبت به این اطلاعات داشتید؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نویسنده

مارکت ام ال ام
وقتی میشنویم نتورکر عزیزی با آموزش های مارکت اِم اِل اِم ، تیم فروش منظمی راه اندازی کرده است ، بسیار خوشحال میشویم