شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

InShot ۲۰۲۱۰۲۲۶ ۱۳۴۷۵۵۰۷۴
id: 200594
بازدید: 11850

نمیدانم در چه حیطه ای فعالیت میکنید، کار آزاد دارید یا در یک شرکت، مغازه دارید یا بدون مغازه سایت دارید یا شرکت دارید، اما این اطلاعات قطعا میتواند فروش شما را افزایش دهد، وفادارای خریداران را بیشتر کند و آنها را به مشتری همیشگی تبدیل کند.

پنج دلیل که راه اندازی باشگاه مشتریان را ضروری می کند.

باشگاه مشتریان، سیستمی سازمان‌یافته از ارتباط با مشتری است. سیستمی که در آن، ‌هم به‌صورت الکتریکی و هم به‌صورت حضوری با مشتریان رابطه دارید. این ارتباط هم شخصی و تک‌به‌تک بوده و تایید می‌کند که شما از اهمیت دادن هر مشتری نسبت به کسب‌وکارتان مطلع هستید.

در تبلیغات دهان‌به‌دهان وقتی کسی از خدمات و کالای شما رضایت داشته باشد، شما می‌توانید او را با خدمات متناسب جذب کرده و راضی نگه ‌دارید. این شخص به‌نوعی پیک رایگان برای شما خواهد بود و در هر زمان که صحبت از کالای خدماتی متناسب شما باشد مطمئنا نامی از شما بر زبان خواهد آورد‌.

اما اکنون انواع دیگر گفتگوها مانند ایمیل و محتوای اینترنتی نیز کاربرد دارند. در این نوع گفتگوها، منبع، بسیار معتبر است .می‌توان گفت باشگاه مشتریان که درنتیجه بازاریابی دهان‌به‌دهان تشکیل می‌شود، نفع زیادی برای کسب‌وکار شما خواهد داشت.

1.باشگاه مشتریان شما را از رقابت دور نگه می‌دارد

هر چه مشتری ها نسبت به فروشگاه شما وفادار باشند، احتمال اینکه توجه به رقیب داشته باشند کمتر است . این یک حقیقت است که عده ای از انسان‌ها می‌خواهند تجربه‌های جدیدی بدست آوردند. حتی بیشتر مشتریان وفادار شما هم ممکن است رقیبی را یکی دو بار بررسی کنند.

آن‌ها از این تجربه استفاده می‌کنند تا این نکته که بار اول انتخاب درستی کرده‌اند ‏را ثابت کنند.وجود یك رابطه خوب میان شركت و مشتری مزایای زیادی برای مشتریان به همراه دراد. از جمله این مزایا می توان به صرفه جویی در زمان، راحتی، ایجاد رابطه خوشایند و راحت و همچنین ایجاد اعتماد نسبت به شركت اشاره نمود.

از مزایای حفظ مشتریان وفادار نیز می توان به سود تولید اشاره نمود. در حقیقت چنین مشتریانی علاوه بر اینکه خرید بیشتری انجام می دهند، با معرفی آنها به دیگران منجر به خرید بیشتر توسط آنها می گردد.

InShot ۲۰۲۱۰۲۲۶ ۱۳۵۵۰۸۵۱۵ 1 scaled

2.باشگاه مشتریان موجب رونق کسب وکار خواهدشد.

با هر فرصتی که برای گفتگوی فروشگاه شما پیش می‌آید، مشتریتان یادآور تجربه مثبت خود می‌شود، درنتیجه مجددا به فروشگاه شما سر می‌زند. مشتریانی که اغلب از فروشگاه شما دیدن می‌کنند، هر بار بیشتر خرج کرده و نسبت به کسانی که کمتر از فروشگاه شما دیدن می‌کنند، از سهم خرید بالایی بهره‌مند خواهند شد.

باشگاه مشتریان

3.به مشتریان خود پیشنهادات ویژه ای بدهید:

شما می توانید به عنوان صاحب یک کسب و کار به مشتریان خود حس با ارزش بودن بدهید و به آنها نشان دهید که رضایت آنها برای شما و کسب و کارتان مهم است. برای این کار می توانید به طور منظم برای مشتریان خود محصولات و یا فرصت های ویژه ای خرید در نظر بگیرید.

به عنوان مثال به مشتریانی که بیش از ۱۰۰ هزار تومان خرید می کنند ۱۰ درصد تخفیف و یا اعتبار بدهید و برای خریدهای بیش از ۳۰۰ هزارتومان ۲۰ درصد تخفیف درنظر بگیرید.همچنین می توانید برای فروش سریع تر محصولات خود پیشنهاداتی ارائه دهید که دارای محدودیت زمانی باشند. مثلا به مشتریان خود بگویید که تنها می توانند تا پایان ماه از تخفیف ۵۰ درصدی محصولات شما برخوردار شوند.

InShot ۲۰۲۱۰۲۲۸ ۰۰۱۴۳۱۴۵۶ scaled

4.وفاداری و رضایت مشتریان

مهمترین عاملی که باعث بوجود آمدن اعتماد در مشتریان وفادار می گردد احساس امنیت در خریدهای خاص آنها و روابط شخصی، جهت افزایش وفاداری آنهاست. در واقع ایجاد این روابط جهت حفظ مشتری می تواند باعث سود بیشتر شود.حفظ مشتریان وفادار موجب كاهش هزینه ها می شود. بدان جهت که مشتریان وفادار می دانند که با چه شركتی در ارتباط هستند و از كیفیت و محصولات آن آگاه هستند. بنابراین پس از راه اندازی باشگاه مشتریان، بازاریابی با حجم وسیع ضرورتی ندارد.

InShot ۲۰۲۱۰۲۲۷ ۱۵۵۱۱۰۴۶۰ scaled

5.هدف باشگاه مشتریان چیست؟

اهداف باشگاه مشتریان یکی از مهم ترین دلایلی است که قبل از راه اندازی مورد توجه صاحبان کسب و کارها قرار دارد که به معنای جمع اوری و ثبت اطلاعات گروهی از مشتریان سازمان است. این سامانه معمولا به برای رفع نیاز مخاطبان تشکیل می شود و هدف اصلی آن برقراری ارتباط بلند مدت با مشتریان است.

یکی دیگر از اهداف   تشویق مشتری به خرید همراه با رضایت خواهد بود.اصلی‌ترین قصد باشگاه به وجود آمدن رابطه و پیوند دوطرفه با مخاطبان و خریداران و کسب امتیازات و سود متقابل است.

چه احساسی نسبت به این اطلاعات داشتید؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای