شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

4 مزیت برگزاری وبینار برای لیدرها
id: 200303
بازدید: 11672

وبینار ترکیب دو کلمه وب و سمینار است به اختصار به آن وبینار میگوییم.( برگزاری وبینار ) برخی ها به آن رایاهمایی میگویند.

یعنی چگونه در پشت کامپیوتر بتوانیم سمینار، کارگاه و جلساتی را برگزار کنیم. اگر با وبینار آشنا نیستید، یک جستجو در گوگل کنید یا این مقاله را مطالعه کنید.

علت اینکه مهم است وبینار را به برنامه‌تان اضافه کنید این 4 دلیل است:

داشتن فیلم آموزشی آماده ارائه

1.داشتن فیلم آموزشی آماده ارائه:

وبینار راحت‌ترین راه داشتن یک فیلم آموزشی است. اگر بخواهید یک فیلم آموزشی جلوی دوربین ضبط کنید زمان زیادی طول می‌کشد؛ چون اگر در صحبت‌هایتان اشتباه داشتید باید مجدد آن را ضبط کنید یا فیلم را ادیت کنید، ولی در وبینار نیازی به این کارها نیست چون یک برنامه زنده است.

وقتی در یک فضای لابو، آموزش ارائه می‌شود هیچ‌کس این وسواس را ندارد که مطالب باید عالی و بدون اشتباه باشد؛ ولی اگر جلوی دوربین به تنهایی بخواهید صحبت کنید ساعت‌ها وقت تلف می‌شود تا مطالب بدون اشتباه ضبط شود.

اگر شما وبینار برگزار کنید و فقط 5 نفر در آن شرکت کنند، در پایان آن وبینار یک فیلم آموزشی دارید و می‌توانید بلافاصله آن را به‌صورت دانلودی یا روی دی‌وی‌دی به بقیه افراد تیم که حضور نداشتن ارائه دهید.

البته در مقالات بعدی آموزش کامل برگزاری وبینار، ضبط و دانلود آن مفصل صحبت میکنیم اما یک توضیح کوتاه و معرفی برنامه میدهم بهتون.

سرویس‌هایی مانند Clickmeeting یا Zoom که خدمات وبینار را ارائه می‌دهند، این امکان را دارند که کل وبینار را براتون ضبط کنند؛ یعنی خود سرور، صدا و پاورپوینت را ضبط می‌کند و در آخر فیلم، آماده و به‌صورت MP4 به شما تحویل می‌دهد. همچنین می‌توانید تعریف کنید فیلم هم به شما به‌عنوان برگزارکننده وبینار ایمیل شود و هم برای تمام شرکت ‌کنندگان وبینار. بنابراین فیلم به راحتی آماده ارائه یا توزیع می‌شود.

به دلیل مشکلات اینترنت و سرعت، بهتر است خودتان وبینار را از روی دسکتاپ ضبط کنید؛ مثلا با نرم‌افزار کمتازیا استودیو رکورد را بزنید که خودتان در حال ضبط هستید و با یک ویس رکوردر هم صدایتان را ضبط می‌کنید. حتی اگر Connection اینترنت مشکل پیدا کرد و بعضی‌اوقات صدا خوب نشد خودتان یک نسخه خوب در کامپیوتر داشته باشید که بعدا بتوانید به‌عنوان محصول یا یک فایل دانلودی در سایتتان از آن استفاده کنید. برای این کار از نرم‌افزاری مثل oCam استفاده کنید.

علاقه مردم (تیم) به آموزش زنده

2.علاقه مردم (تیم) به آموزش زنده:

مزیت دیگر وبینار این است که مردم به آموزش زنده خیلی بیشتر علاقه‌مند هستند تا فیلم آموزشی. اگر در مورد موضوعی وبینار داشته باشید و افراد بتوانند در آن سوال کنند و نظر بدهند، حضور خیلی بیشتر خواهد بود تا دیدن فیلم آموزشی همان موضوع. بنابراین مردم همیشه دوست دارند در آموزش‌هایی شرکت کنند که زنده است و این حس را منتقل می‌کنند که همراه دیگران در یک کلاس شرکت می‌کنند.

حذف هزینه های کافی شاپ، رستوران و سالن(همایش)

3.حذف هزینه های کافی شاپ، رستوران و سالن(همایش):

علاقه به شرکت در سمینارهای حضوری روزبه‌روز کمتر می‌شود و افراد دوست دارند از محل خودشان همان آموزش زنده را ببینند. برای برگزاری وبینار هیچ نیازی به محل کار، پذیرایی و… ندارید و از خانه هم می‌توانید به‌راحتی یک وبینار برگزار کنید.

کافی است لینک وبینار را در اختیار تیم قرار بدهید تا بتوانند در وبینار شرکت کنند.

امکان برگزاری در تاریخ ها و ساعات دلخواه

4.امکان برگزاری در تاریخ ها و ساعات دلخواه:

الان نزدیک عید هستیم، طبق تجربه، عید تیم حضور و فعالیت کمتری داره، این تعطیلات چندروزه‌ای یکی از بهترین فرصت‌ها برای برگزاری وبینارها هستند. بعیدِ افراد زیادی مایل باشند در تعطیلات نوروز در یک همایش حضوری شرکت کنند؛ ولی همین افراد دوست دارند در کلاس‌های آنلاین شرکت کنند.

 

اگر لیدر هستید، هرچه زودتر برگزاری وبینارها را شروع کنید و تاثیر آن را بر کارتان مشاهده کنید.

اگر برای موضوع وبینارهای خود نیاز به ایده دارید میتوانید به دسته بندی های زیر مراجعه بفرمایید:

چه احساسی نسبت به این اطلاعات داشتید؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نویسنده

مارکت ام ال ام
وقتی میشنویم نتورکر عزیزی با آموزش های مارکت اِم اِل اِم ، تیم فروش منظمی راه اندازی کرده است ، بسیار خوشحال میشویم