شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

10 مشخصه اصلی نتورکرها از زبان جان میلتون فاگ
id: 182865
بازدید: 13159

همه فکر میکنن نتورکر شخصیه که در یک شرکت نتورک مارکتینگ(بازاریابی شبکه ای) عضو باشد، اما اینطور نیست! نتورکر فردیه که این ده مشخصه را داشته باشد.

اما واقعا سوال اینجاست که یک بازاریاب شبکه ای چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

یک نتورکر موفق چه کارهایی انجام می دهد؟

قبل از شروع به توضیح و ترجمه این مقاله ابتدا به معرفی جان میلتون فاگ نویسنده این مقاله می پردازیم.

بیوگرافی جان میلتون فاگ
بیوگرافی جان میلتون فاگ

جان میلتون فاگ کیست؟

جان میلتون فاگ متولد 13 دی 1328 زاده لویتون ایالت پلسینوانیا میباشد.

جان توسط یک اتفاق ساده وارد بازاریابی شبکه ای شد، همسرش یک محصول را به او معرفی کرد، پس از استفاده و رضایت به فکر فروش شبکه ای افتاد، 30 سال پیش جان وارد بازاریابی شبکه ای شد و چندی نگذشت که رشد خوبی را رقم زد شروع به تدریس شبکه سازی و فروش کرد، پس از گذشت چند سال کتاب پول پول پول را نوشت.

جان دارای 4 فرزند می باشد، مدرک او لیسانس عکاسی از دانشکده هنر فیلادلفیا است.

10 مشخصه اصلی نتورکرهای واقعی به شرح زیر می باشد.

نتورکرها رویا پرداز هستند
نتورکرها رویا پرداز هستند

1.رویا پردازند:
بزرگترین نتورکرهای دنیا بزرگترین رویاپردازن دنیا هستن‼️ اونا می دونن چی میخوان و به خاطر همین از اینکه رویاپرداز باشن نمی ترسن، اون چیزی که از زندگی می خوایین چیه؟ همه مردم میتونن همون چیزی که میخوان باشن ولی مشکل اینجاست که بیشترشون نمی دونن چی میخوان . یادتون باشه همه چیز دنیایی که شما توش زندگی میکنین با رویا شروع میشه پس با رویا خودتون رو مشغول کنین .

افرادی موفق میشن که بتونن با چشم های باز رویا پردازی کنن اینطوری میتونن که رویاها شونو به واقعیت پیوند بزنن.

نتورکرها عملگرا هستند
نتورکرها عملگرا هستند

2.نتورکرهای حرفه ای برعکس نتورکرهای آماتور امتحان نمیکنن، وارد عمل میشن:

واقعیت اینه که فقط افرادی تو بازاریابی شبکه ای موفق میشن که برای موفقیت تعهد میدن، شک نکنید که افرادی که فقط برای امتحان این بیزینس رو شروع میکنن شکست میخورن. این سیستم به کسایی که وارد میشن تا محکش بزنن موفقیتی هدیه نمیکنه. موفقیت تنها زمانی نصیب شما میشه که تصمیم بگیرید موفق زندگی کنین.

یقین داشته باشین که بازاریابی شبکه ای یکی از قدرتمندترین صنعت های حال حاضر جهانه و شما بعد از اینکه اهدافتون رو دسته بندی کنین آماده خواهید شد که به دیوارهائی سنگی ضربه بزنین.
این یه رویا نیست، اگر یا شاید هم نیست، نیروی مثبتیه که از هدف گذاری و تعهد به اون و تصمیمتون برای موفق شدن ناشی میشه و شما رو وادار به شکستن دیوارها و موانع میکنه.
وقتی کاری رو شروع میکنین تنها تضمینی که برای موفقیت وجود داره خود شما و تعهدتون برای رسیدن به اهدافتونه.

نتورکرها تعلیم پذیر هستند
نتورکرها تعلیم پذیر هستند

3.آنها تعلیم پذیر هستند:

“معمای بازاریابی شبکه ای” : آموختن و انجام یه پروسۀ کپی برداری ساده

نتورکرهای بزرگ چرخ را دوباره اختراع نمی کنن، اونا از نتورکرایی که در حال حاضر سیستم شون رو با موفقیت توسعه دادن الگو میگیرن و سعی میکنن با یاد گرفتن روش کارشون مثل اونا و حتی بهتر عمل کنن.
نتورک واقعاً به همین سادگیه، با این وجود بیشتر مردم بدون اینکه بخوان یا بدونن نورک رو برای خودشون پیچیده میکنن.
اگه شما دوست ندارید راهنمایی ها رو دنبال کنین و از استفاده کردن از سیستم بقیه احساس راحتی نمی کنید حتما باید قبل از پیوستن به یه شرکت بازاریابی شبکه ای دوباره فکر کنید.
یادتون باشه تو این صنعت اگه بخوایین دوباره چرخ رو اختراع کنین سریع خسته میشین و دست از تلاش برمیدارین و این باعث عدم موفقیتتون میشه .
نتورکرای برتر ضمن تعلیم پذیر بودن بهترین تعلیم دهنده ها هم هستن.

نتورکرها داری مشخصه steam هستند
نتورکرها داری مشخصه steam هستند

4.آنها دارای STEAM هستند:

کلمه ی رمزی STEAM یعنی:

  • فروشنده(Salespeople) هایی که
  • تعلیم دهنده/آموزگار (Teachers/Trainers) هستن.
  •  پر شور و حرارت (Enthusiastic) هستن.
  • آنها مثبت هستند و طرز فکر (Attitudes) مثبت را به مجموعه شان القا میکنن.
  • میل به یادگیری و کسب پول(Money) روز افزون دارن

همه ی موفقیت های ما بوسیلۀ نگرش و ذهن مون کنترل میشن
افراد موفق با مثبت اندیشی به مشکلات و چالش های زندگی “پاسخ” میدن ، در حالی که افراد ناموفق با منفی نگری و طرز فکر ضعیف نسبت به چالش های زندگی “واکنش” نشون میدن.

بازایاب های شبکه ای برجسته به جای واکنش نشان دادن پاسخ می دهند!

نتورکرها همیشه حضور دارن
نتورکرها همیشه حضور دارن

5.آنها همواره حاضر هستند:

نتورکرهای بزرگ همیشه حاضر و آماده هستن، اونا خوب به نظر میان و خوب صحبت می کنن. اونا با انگیزه و امیدوار به آینده ان. همیشه برای کمک به مجموعه شون و یادگیری از لیدراشون حضور دارن. آنها به طور منظم در جلسات و همایش ها و کنفرانس ها حضور پیدا میکنن.

یادتون باشه که به عنوان یه لیدر با حضورتون می تونین زندگی هزاران نفر از مردم (تیمتون) رو تغییر بدین….

نتورکرها یابندگان خوبی هستند
نتورکرها یابندگان خوبی هستند

6.آنها یابندگان خوبی هستند:

هیچ شرکت نتورک ماکتینگ و هیچ نتورکر ایده آلی وجود نداره! نتورکرای برجسته می دونن که ایده آل در دنیای حقیقی کسب و کار وجود نداره، اونا چیزهای خوب شرکت و همکارانشون رو پیدا می کنن.

حتی شرکتی که تلاش می کنه همه چیز رو به درستی انجام بده هم در نهایت بعضی از توقع ها رو نمیتونه برآورده کنه ( این توقعات میتونه طرح و پلن کمپانی، گسترش محصولات، برنامه های بازاریابی و یا تکنولوژِی ای که استفاده می کنه باشه).
همیشه همه چیز درست از آب در نمیاد و مطابق برنامه ها پیش نمیره مثلا : بعضی وقتا نتورکرا به هر دلیلی کم کاری میکنن یا تعهد میدن و بهش عمل نمیکنن یا برعکس بعضیا خیلی خوب کار میکنن و یاد میگیرن بهتر از بقیه فعالیت کنن بعضیاشون فروشنده های بهتری هستن یا بهتر رابطه بر قرار میکنن و یا آموزش دهنده های خوبی هستن، تو تمام این موقعیت ها نتورکرای برجسته می دونن که نشان دادن اون چیزی که اشتباهه لزوماً اوضاع رو بهتر نمی کنه پس نکات مثبت رو پیدا میکنن…

نتورکرها صبور هستند
نتورکرها صبور هستند

7.مصر و صبورن:

ابرلیدر ها میدونن که تو این حرفه هر کسی به راحتی با یه بار پیگیری بهشون پاسخ مثبت نمیده و موفقیت برگرفته از صبره.
همه ی مردم میخوان ثروتمند شن و دنبال یه راه آسون برای کسب درآمدن امّا اونقدر تو ثروتمند شدن مشتاق و عجولن که تو پیدا کردن اینکه چه کاری باید انجام بدن تا ثروتمند شن شکست میخورن، بعضیا هم خیلی دیر اون راه رو پیدا میکنن. ولی ابرلیدرا میدونن که هیچ راه سریعی برای موفقیت تو بازاریابی شبکه ای وجود نداره.
نتورک فقط یه فرصته برای اینکه نسبت به بقیه شغل ها راحت تر و سریع تر ثروتمند شین. امّا به شرط اینکه قوی کار کنین و براش وقت بذارین، در این صورت شک نکنین که موفق میشین.

نتورکرها احساس قلبی دارن
نتورکرها احساس قلبی دارن

8.آنها یک احساس قلبی دارند:

ابرلیدرها با قلبهاشون تو این بیزینس کار میکنن. اونا کارشون رو انجام میدن و به گذشته نگاه نمیکنن. قلب اونا برای مجموعه شون میتپه و به موفقیت مجموعه شون بیشتر از موفقیت خودشون توجه می کنن. دل و روح اونا با دیدن موفقیت خودشون و تیمشونه که اغنا میشه.

یادتون باشه که بدون حضور قلب، شما در بازاریابی شبکه ای به هیچ جا نخواهید رسید. کمک کردن به بقیه باید اولویت اصلیتون برای ورود به سیستم بازاریابی شبکه ای باشه. افراد در حین صحبت با شما پی به افکار و عقایدتون میبرن و اگه قصد شما کمک به اونا نباشه یعنی با موفقیت فاصله گرفتین، افکار، احساسات و کلمات یه نتورکر نشون دهنده ی شخصیت و هدفش تو نتورکه.

نتورکرها خیلی با انگبزه هستند
نتورکرها خیلی با انگبزه هستند

9.آنها خیلی پر انگیزه هستند:

بازاریابی شبکه ای خیلی اغوا کننده و رویاپردازانه ست وارد اون نشین”
این جمله ایه که از افرادی که به تازگی به بازاریابی شبکه ای معرفی شدن و تو مرحله ی پیگیری هستن، خیلی شنیده میشه. اونا فکر میکنن که انگیزه و هیجانی که نتورکر ها دارن به خاطر اینه که قصد دارن اون ها رو اغوا کنن به خاطر همین نگرش غلطی هم که براشون ایجاد شده، بعضیاشون دست رد به سینه ی این فرصت بزرگ میزنن و سالها وقت و انرژی شون رو صرف کارهای دیگه میکنن و از پرداختن به بازاریابی شبکه ای دوری میکنن و متاسفانه خیییلی دیر با دیدن موفقیت دوستانشون متوجه میشن که نتورک حقیقتا یه شغل موفق بوده و هیچ کس قصد فریب دادن اون ها رو نداشته، بلکه داشتن محیط کاریه پر از انگیزه و سرشار از انرژی مثبت یکی از عناصر اصلی موفقیت تو هر سیستمی من جمله نتورکه.

نتورکرها سازنده هستند
نتورکرها سازنده هستند

10.آنها سازنده هستند:
یه تیم رضایتمند و سودده فقط زمانی به وجود میاد که یه لیدر قوی اون رو رهبری کنه. ابرلیدر ها به خوبی اهمیت خودسازی از لحاظ روانی، عاطفی و فیزیکی رو میدونن و در راستای اون تلاش میکنن تا تبدیل به یه الگو بشن و بتونن تیمشون رو هم برای رسیدن به موفقیت هدایت و رهبری کنن.

چطوری می تونیم خودمونو بسازیم؟
مطالعه کنید، به فایل های صوتی افراد موفق گوش بدین(مخصوصاً در مسیر رفت و آمد)، کلیپ های موفقیت رو تماشا کنید، تو سمینارها و جلسات شرکت کنید تا نهایتا بتونین روش و شیوه ی منحصر به خودتون رو انتخاب کنید و اون رو تو تیمتون تکثیر کنید.

چه احساسی نسبت به این اطلاعات داشتید؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۰ رای

دسته بندی ها

دسته‌بندی نشده

نویسنده

مارکت ام ال ام
وقتی میشنویم نتورکر عزیزی با آموزش های مارکت اِم اِل اِم ، تیم فروش منظمی راه اندازی کرده است ، بسیار خوشحال میشویم