شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

7 کار ممنوع برای لیدرها | کارهایی که نباید انجام دهید
id: 203286
بازدید: 12168

فهرست کارهایی که نباید انجام دهید، در واقع کار ممنوع برای لیدرها همان‌قدر اهمیت دارد که فهرست برنامه‌های پیش‌رو برایتان مهم است. به هفت مورد زیر که باید در فهرست کارهای ممنوعه قرارشان دهید، توجه کنید:

1. اولین کار ممنوع برای لیدرها قرار دادن کارهای غیرضروری در فهرست کارهای روزانه:

آیا کار مشخصی وجود دارد که مدت‌هاست از انجام دادنش طفره می‌روید؟ اومار پرچینگ، بنیانگذار شرکت Any.do اینطور استدلال می‌کند که شاید اصلا دلیلی برای انجام آن کار نداشته باشید:

«زمانی که می‌بینید دارید به طور مداوم کاری را به تعویق می‌اندازید، باید از خودتان بپرسید که آیا اصلا انجام دادن آن کار برایتان ضروری است یا خیر. افراد واقعا موفق می‌دانند چطور باید روی اولویت‌های خود متمرکز شوند،

پس خیلی راحت می‌توانند کارهایی را که خیلی اهمیت ندارند یا به حیطه کاری‌شان مرتبط نیستند حذف کنند.

یک کار ممنوع برای لیدرها اهمیت ندادن به قرار ملاقات

 2. دومین کار ممنوع برای لیدرها پرزنت و آموزش است:

دیگر نیازی نیست با پراسپکت ها کلنجار بروید، یا با تقویم تا روز و ساعت مناسبی را برای جلسات و قرارهای معرفی به کار بعدی‌تان پیدا کنید.

این کار را به فرد بعدی تیم باید بسپارید، شما کارهای مهمتری دارید، شما باید به شهرهای مختلف بروید و برایشان جلسه برگزار کنید، آنها فقط کافیه شمارا ببینند، تا انگیزه بگیرند و ادامه بدهند.

کارهایی که قبلا انجام میدادید را به فرد قابل اعتمادی واگذار کنید. از جمله دیگر کارهایی که باید به اون فرد بسپارید، آموزش فروش و شبکه سازی به دیگر افراد تیم میباشد.

سومین کار ممنوع برای لیدرها، شرکت کردن در جلسات بی‌فایده و غیرضروری

 3. سومین کار ممنوع برای لیدرها، شرکت کردن در جلسات بی‌فایده و غیرضروری:

همچنین قبل از اینکه جلسه‌ای را ترتیب دهید یا در آن شرکت کنید، از خودتان بپرسید که آیا واقعا این جلسه ضروری است یا حالت تشریفاتی دارد. به زمان خود و دیگران احترام بگذارید و این‌گونه جلسات غیرضروری و اغلب بی‌فایده را در فهرست کارهایی قرار دهید که نباید انجامش دهید.

 4. چهارمین کار ممنوع برای لیدرها،اختصاص ندادن وقت کافی به تیم کاریتان:

به سادگی ممکن است آنقدر در سمت لیدری غرق کار شوید که فراموش کنید برای تیمتان وقت بگذارید. شما پروژه‌هایی دارید که باید انجام شوند، اما باید به تیم کاری خود نیز برسید.

اگر شما برایشان وقت نگذارید، آن‌ها چطور بدانند که باید چه کاری انجام دهند و در صورت بروز مشکل،‌ چطور آن را رفع‌ورجوع کنند؟

در برنامه کاریتان زمانی را صرفا به امور آموزش تیمتان (لیدرهای راس) اختصاص دهید و سعی کنید به شکل فعالی به حرف‌هایشان گوش دهید. هوش احساسی خود را افزیش دهید تا بتوانید نسبت به اعضای تیم و نیازهایشان آگاهی بیشتری به دست آورید.

بازه زمانی‌ای را در طول روز مشخص و به تیم خود اعلام کنید که می‌توانند در آن بازه زمانی به شما مراجعه کرده و حرفشان را بزنند، از مسائل بگویند.

پنجمین کار ممنوع برای لیدرها، رفتار بیش از حد دوستانه نداشته باشید

 5.پنجمین کار ممنوع برای لیدرها، رفتار بیش از حد دوستانه نداشته باشید:

بیشتر ما دوست داریم فردی با رفتار دوستانه و مهربان به نظر برسیم. بالاخره تیم با لیدرهای مهربان و خوش‌رفتار بهتر کار می‌کنند. با این حال گاهی باید تصمیمات دشواری در مورد با برخی از افراد تیمتان بگیرید:

چرا که عده‌ای به محض دیدن رفتار خوش شما وسوسه می‌شوند که تا حد امکان از زیر کار در بروند.

البته این بدین معنا نیست که با تیم خود گرم نگیرید و خوش‌اخلاق نباشید. اما باید تعادل را سرلوحه خود قرار داده و بین ضوابط و روابط تعادل برقرار کنید.

 

 6.ششمین کار ممنوع برای لیدرها، ضعف در تعیین هدف:

وقتی که تیم اهداف مشخصی نداشته باشند، وقت کاریشان را هدر خواهند داد. اگر آن‌ها دلیل و هدفی برای کار نداشته باشند، نمی‌توانند بازدهی بالایی از خود نشان دهند. همچنین ممکن است این ناکارآمدی در تعیین اولویت‌ها نیز رخ دهند و کارهارا به ترتیب نادرستی انجام دهند.

باید یاد بگیرید که برای تیم کاریتان اهداف هوشمندانه تعیین کنید. یک هدف مشخص که همه به سمت اون حرکت کنند، با استفاده از جدول و نمودار سعی کنید مسیر کاری را به درستی شرح داده و به درستی اهداف تیم را با ماموریت تیم همسو کنید.

 7.هفتمین کار ممنوع برای لیدرها کمک مالی به تیم:

وقتی شما به جایگاهی میرسید که درآمد خوبی دارید، کمک مالی به افراد تیم بسیار وسوسه انگیز است، اما باید در نظر داشته باشید این کار باعث ایجاد افکار ی ارزشی کار بین تیم میشود.

پراسپکت از نیت خوب شما یا سو استفاده می‌کند یا کار کردن برایش یک تفریح میشود، اگر تونستم که خیلی خوب ولی اگر نتونستم یا نشد مشکلی نداره یکی از خودشون پولشو داده.

این فکر باعث میشه که قطعا شکست بخورند و موفق نشوند.

در انتها به شما چند آموزش حرفه ای را پیشنهاد می‌دهیم:

چه احساسی نسبت به این اطلاعات داشتید؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲ رای

نویسنده

مارکت ام ال ام
وقتی میشنویم نتورکر عزیزی با آموزش های مارکت اِم اِل اِم ، تیم فروش منظمی راه اندازی کرده است ، بسیار خوشحال میشویم