شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

علم قیف فروش | آنلاین + آفلاین - فروشتان را متحول کنید
id: 203256
بازدید: 11927
قیف فروش به طور مختصر یعنی تبدیل یک بازدیدکننده، بیننده محصول شما به خریدار همیشگی از محصول ارزان تا گران، حالا در این مقاله میخوایم درباره علم قیف فروش در مارکت ام ال ام با شما صحبت کنیم.

نکاتی را بیان میکنیم که بسیار حرفه ای هستند و نیاز به برنامه ریزی فراوان و دقیق دارند، این راهکارها در کسب و کار آنلاین همچنین آفلاین(مثلا فروش حضوری-بازار سرد) کاربرد دارند.

وقتی مشتریان محصول یا خدمات شما را می‌خرند، به «قیف فروش» یا «مسیر حفظ مشتری» هدایت می‌شوند و در این فرایند، نامه‌ها و ایمیل ها و پیامک‌هایی با مضمون تبلیغ محصولات نهایی هم دریافت می‌کنند.

من سال‌ها قیف‌های فروش و مسیرهای حفظ مشتری را بررسی کرده‌ام و می‌دانم علمی پشت آن است. برای همه آن‌ها آزمایش‌های زیادی انجام می‌شود و اجرایشان زمان‌بر است؛ اما وقتی درست اجرا شوند، ارزشی عمیق و ماندگار برای مشتری ایجاد می‌کنند.

این ارزش همیشگی باعث می‌شود که زمان و تلاش صرف‌شده برای ساخت این مسیر واقعا به‌صرفه باشد.

مسیری موفق برای حفظ مشتری در قیف فروش

مسیری موفق برای حفظ مشتری:

برای ایجاد مسیری موفق در حفظ مشتری، باید بدانید چه محصولاتی را با چه ترتیب و قیمتی ارائه دهید. برای یافتن این موارد به آزمون‌وخطای فراوان نیاز دارید؛ اما طراحی یک قیف فروش خوب می‌تواند ماهیت کسب‌وکارتان را متحول کند.

بهترین راه ایجاد قیف فروش، تعیین محصول اصلیتان است. اولین محصولی که اکثر مردم از شما خریداری می‌کنند چیست؟ سپس، ببینید کدام کالا یا خدمت دیگرتان مکمل آن محصول است. 3، 4 یا 5 محصول دیگری که شبیه و مکمل محصول اصلی و پر متقاضی هستند را مشخص کنید.

حتما ایمیل شماره موبایل مشتری را دریافت کنید، در مرحله بعد و مثلا با فاصله یک‌هفته‌‌ای یا ده‌ روزه، یک پیشنهاد فروش محصول یا خدمت برای هر مخاطب ایمیل یا پیامک کنید، با این کار، قیف فروش اولیه شکل می‌گیرد.

سپس، باید قسمت‌هایی از قیف که خوب کار می‌کنند و قسمت‌هایی که کارایی ندارند را مشخص کنید که زمانبر است و شاید تا شش ماه طول بکشد.

اگر دیدید اولین و چهارمین پیشنهاد خوب کار می‌کنند، همچنان آن‌ها را برای افراد ارسال کنید. اگر دیدید پیشنهاد‌های دوم، سوم و پنجم عملکرد ضعیفی دارند، آن‌ها را با پیشنهادی دیگر جایگزین کنید یا ترتیب ارائه را عوض کنید.

می‌توانید برای هر محصول، ایمیل یا پیامک پیگیری ارسال کنید. یا هر راه دیگری مثل استوری واتس آپ یا اینستاگرام، فقط مطمئن باشید مشتریان هدف محصولتان را می‌بینند.

یا حضورا محصول را معرفی نید که معمولا این کار پرهزینه و مستلزم سفر به شهر دیگری است و برای جلب نظر خریداران باید تبلیغات بیشتری انجام دهند.

پس،‌ قبل از رویداد، دعوت‌نامه‌ای همراه با یک نامه طولانی برای مخاطبان می‌فرستند. سپس 10 روز بعد، کارت‌پستالی با مضمون تمام شدن سریع محصول ارسال می‌کنند تا به مشتری اعلام کنند اگر نمی‌خواهد محصول را از دست بدهد، باید فورا اقدام کند.

یک یا دو هفته بعد هم نامه سوم با مضمون «آخرین فرصت» را ارسال می‌کنند.

ارسال اعلانات پی‌در‌پی در قیف فروش

ارسال نامه‌های پی‌در‌پی به مشتریان سرد و بی‌علاقه:

می‌توانید اعلانات پی‌درپی را از جنس ایمیل، اس ام اس، استوری و … برای مشتریان بی‌علاقه هم ارسال کنید. این‌ افراد، فهرست‌ اسامی اجاره‌ای یا خریداری‌شده هستند که شما را نمی‌شناسند و احتمالا تاکنون چیزی درباره شما نشنیده‌اند.

در این مرحله، باید قبل از ارسال اعلانات بعدی، پاسخ آن‌ها را بررسی کنید. اگر پاسخی برای اولین اعلان دریافت نکردید، سایر اعلانات را ارسال نکنید. نباید پولتان را صرف افراد بی‌علاقه کنید،مگر اینکه اعلاناتی که میفرستید رایگان باشد.

هر کدام از این نامه‌ها یا ایمیل‌های پی‌درپی باید شکل و عنوان متفاوتی داشته باشند تا مخاطب احساس نکند قبلا آن‌ها را جایی دیده و محتوایش را می‌داند. حتی اضافه کردن واژه «آخرین فرصت» به‌عنوان ایمیل، باعث جلب توجه بیشتر می‌شود.

باید در هر نامه نظر مشتری را با چیزی متفاوت جلب کنید. اگر فقط همان پیشنهاد فروش قدیمی را بفرستید، احتمال پاسخگویی آن‌ها کم است؛ زیرا قبلا آن را دیده‌اند.

در اجرا و  برنامه ریز های قیف فروش‌تان هرگز تسلیم نشوید

در اجرا و  برنامه ریز های قیف فروش‌تان هرگز تسلیم نشوید:

باید همیشه دسترسی خود به مشتریان فعلی و بهترین مشتریان احتمالی را حفظ کنید، وجودتان را به آن‌ها یادآوری کنید و درخواست خرید کنید. این یکی از بهترین راه‌های ارتقای کسب‌وکار و گسترش پایگاه داده مشتریان (لیست مشتریان) و اضافه شدن مشتریان جدید است.

آماده شیرجه زدن در دریای روش‌های جدید باشید، محصولات جدید و روش‌های تبلیغی جدید را امتحان کرده و واکنش‌ها را ارزیابی کنید.

موفقیت کسب‌وکارتان به عملکرد موفق در نامه‌نگاری یا ارسال ایمیل، پیامک و … بستگی دارد. اگر این روند سالم و روبه‌رشد باشد، در سال‌های پیش‌رو سِیلی از سفارش‌ها به‌ سویتان سرازیر خواهد شد.

 

اگر به آموزش های حرفه ای فروش نیاز دارید به شما فایل های آموزشی زیر را پیشنهاد میکنم:

چه احساسی نسبت به این اطلاعات داشتید؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

نویسنده

مارکت ام ال ام
وقتی میشنویم نتورکر عزیزی با آموزش های مارکت اِم اِل اِم ، تیم فروش منظمی راه اندازی کرده است ، بسیار خوشحال میشویم