شما این محصولات را انتخاب کرده‌اید

سبد خرید

شناسه خبر: 93278
بازدید: 85

اختصاصی ایران هشدار- در روزهای اخیر بازار ارز دیجیتال شاهد ورود ارزی جدید بوده است که در رابطه با کلاهبرداری بودن آن شبهات زیادی مطرح است. این ارز با نام PM7 شناخته شده و همانند برخی از ارزهای دیگر مانند بیت کوین مرجع مشخصی نداشته و تحت کنترل نهادهای نظارتی قرار ندارد. این ارز توسط سایت PM7.com ارائه شده است.

 در این سایت به تازگی ICO یا عرضه اولیه سکه برای فروش توکن‌های PM7  خود راه اندازی کرده است. به ادعای سایت، pm7  یک پلتفرم غیرمتمرکز بازاریابی وابسته است و قصد دارد قابلیت‌های نوآورانه بلاک‌چین را در حوزه بازاریابی وابسته به خدمت گیرد.

روش کسب درآمد در این ICO بدین صورت است که شما در سایت PM7.com ثبت نام می کنید و در ازای ثبت نام صورت گرفته 20 دلار به شما پاداش پرداخت می شود، علاوه بر آن برای هر شخصی که به سایت معرفی می کنید، 20  دلار  دیگر نیز پرداخت می شود. اساس این پلتفرم بر مبنای معرفی افراد به سیستم است و تا هفت سطح از زیر مجموعه گیری دوستان خود نیز پاداش دریافت خواهید کرد.

درصد پاداش برای سطوح مختلف به شرح زیر است:

سطح اول – 7%
سطح دوم – 3.0%
سطح سوم – 1.50%
سطح چهارم – 0.70%
سطح پنجم – 0.60%
سطح ششم – 0.35%
سطح هفتم – 0.25%

بر طبق این طرح اگر افراد ۷ نفر را دعوت به کار کنند  و آن ۷ نفر هر کدام هفت نفر دیگر را،  سود کسب شده در سطح هفتم ۷۴۰,۰۰۰ دلار خواهد بود. بر طبق تحلیل برخی کارشناسان این روش کار شبیه به طرح های هرمی است.

 برخی از نکات دیگر که صحت ادعا و عملکرد این سایت را زیر سؤال می برد عبارت است از:

 – صفحه اصلی سایت با شعارهای اغواگرایانه به محاسبه درآمد و نحوه  ثروتمند شدن می پردازد و در مورد کاربرد توکن های عرضه شده اطلاعات مناسبی را ارائه نمی کند. شعارهای   مطرح شده دقیقاً مشابه شعارهای مطرح شده در طرح های هرمی است. همچنین درآمدهای وعده داده شده درآمدی غیرواقعی به نظر می رسد.

 – همانند طرح های هرمی هیچ محصولی ارائه نمی شود و در ازای جذب اعضای جدید به معرف پاداش داده می شود.

– در سایر ارزهای دیجیتال سیستم پاداش و هدیه وجود ندارد، بلکه باید از طریق خرید و یا استخراج آن را به دست آورد. اما در PM7، در قبال عضوگیری می­توان رمزارز دریافت کرد.

– در گزارش عملکردی سایت به پیش‌بینی قیمت آینده این ارز پرداخته شده در حالیکه هیچ ICO ی معتبری قیمت توکن های خود را پیش‌بینی نمی‌کند.

 – قیمت فعلی PM7، توسط سایت قیمت گذاری شده است نه عرضه و تقاضا موجود در بازار.

 – 3 معیار مهم در ارزیابی شرکت هایی که از طریق ICO درآمدزایی می کنند وجود دارد اول وایت پیپر یعنی مقاله ای است که راهکار فنی، زمانبندی و توجیه فنی شرکت را مشخص می کند، دوم تیم فنی شرکت و سوم طرح کسب و کار شرکت است.

در PM7  هر سه مورد دارای مشکل است. وایت پیپر آن فنی نیست، ارتباط فنی افراد با شرکت مشخص نیست، تیم این ICO هیچ حساب معتبری در انجمن جهانی bitcointalk برای اعتبار سنجی ندارند  و طرح کسب و کار به جای آنکه معطوف به بازار برای حل یک مشکل و درآمدزایی باشد، معطوف به درگیر کردن افراد در مجموعه و دریافت وجه از آنان است.

PM7  بر روی بازاریابی و ایده بازاریابی تمرکز کرده که آن ایده بازاریابی هم یک روش هرمی را پیاده ­سازی کرده است.

– پاداشی که در ازای ثبت نام وعده پرداخت آن داده شده است، غیر قابل برداشت و انتقال به غیر است. حتی در مورد قطعیت پرداخت آن نیز هیچ مدرک قابل اثباتی وجود ندارد. خریداران این ارز حتی دسترسی به حساب کاربری خود ندارند در حالیکه در سایر ارزهای دیجیتال به محض تشکیل حساب کاربری دسترسی به حساب، خرید و فروش و یا انتقال آن به دیگران وجود دارد.

 

با بررسی تمامی موارد فوق متوجه می شویم ترفندی که این سایت در پیش گرفته، شبیه به طرح های  هرمی است. همان طور که می دانیم در دسیسه های هرمی 2 عامل جزء مشخصه اصلی ساختار آن هاست اول عدم ارائه محصول که نیاز واقعی مصرف کننده را تأمین کند و دوم پرداخت پاداش در ازای معرفی افراد جدید. 

با توجه به نکات فوق لازم است سرمایه گذاران قبل از هرگونه سرمایه گذاری بر روی این گونه ارزها به هشدارهای داده شده توسط نهادهای نظارتی دقت داشته باشند.

pm7 طرحی هرمی است، فریب نخورید!!
1 از 1 رای
pm7 طرحی هرمی است، فریب نخورید!!

نویسنده

ساناز امیری
فعلا که شب و روزمون شده بازاریابی شبکه ای و خدمات رسانی به نتورکران با استفاده از سایت بزرگ و معظم مارکت ام ال ام