شما این محصولات را انتخاب کرده‌اید

سبد خرید

شناسه خبر: 93251
بازدید: 89

اختصاصی ایران هشدار – بیت کوین، ارز رمز پایه مورد استفاده جهانی و یک پایگاه پرداخت دیجیتال است. اولین پول رایج غیر متمرکزی است که ماهیتاً دیجیتال است. این سیستم به عنوان شبکه دودویی کار می کند و معاملات به طور مستقیم  و بدون واسطه ها صورت می گیرد. معاملات می بایست توسط زنجیره شبکه تایید شود. سپس معاملات در یک دفتر کل توزیع عمومی تحت عنوان زنجیره بلاک ثبت می گردد.
بیت کوین به مرور زمان محبوبیت کسب کرده  و امکان دارد محبوبیت آن به مرور زمان به شدت افزایش پیدا کند. در بیت کوین، کلاهبرداری های زیادی صورت می گیرد که از قربانیان بی گناه سوء استفاده می کنند. آنها از عدم اطلاع قربانیان از شرایط بازار بهره برده و از آن به عنوان فرصتی برای سرقت از آنان استفاده می کنند. از این ارز غیر متمرکز به عنوان فرصتی برای پول درآوردن به شکل غیر قانونی بدون ردیابی شدن استفاده می کنند.
نحوه شناسایی کلاهبرداری های بیت کوین
به منظور حمایت از خودتان، شما نیاز دارید بدانید که چطور معاملات انجام می گیرد و چطور این معاملات شکل می گیرد. برای اطمینان از اینکه شما درگیر معاملاتی که نمی توانید آنها را بشناسید نیستید، مهم است که شما بیاموزید که چطور بیت کوین ها کار می کنند. اگر این معاملات را نمی شناسید، خوب است که همیشه با یک کارشناس مشورت کنید. بسیاری معتقدند که قیمت بیت کوین به طور پیوسته در حال افزایش است و آنها همیشه شانس سود بردن را دارند. آنها معتقدند که بیت کوین، راه آسانی برای سریع پول درآوردن است غافل از اینکه قیمت می تواند نوسان داشته باشد و آنها ممکن است ضرر کنند. اساسا قیمت بیت کوین به دلایل سیاسی داخلی که بر اساس آن ساخته شده است، افت می کند.
افراد می بایست در مورد زنجیره بلاک بیت کوین آموزش ببینند که کار برای کلاهبرداران جهت بهره بردن از شرایط بازار آسان نباشد. کلاهبرداران به شیوه های مختلفی عمل می کنند، اما آسانترین راه، بهره بردن از عدم آگاهی قربانی است. آنها شخصاً با قربانیان پنهانی خود از طریق رسانه های اجتماعی و ایمیل برای بهره بردن از عدم آگاهی آنان تماس برقرار می کنند.
راهکارهایی برای مراقب بودن در برابر دسیسه های پانزی بیت کوین
تشخیص اینها مشکل است به این دلیل که اغلب برای زمان تعیین شده قبل از بسته شدن و افشای کلاهبرداری به نظر قانونی می رسند. آنها به تعداد معدودی از اولین نفرات که به آنها می پیوندند و از دوستانشان دعوت می کنند سود می رسانند و بعد با کل آن پول ناپدید می شوند.  این متداول است به این دلیل که آنها پول زیادی را در مدت زمان کمی در می آورند. دسیسه های پانزی، کلاهبرداری در بین خودشان است و سیستمهای جعلی هستند که شما را ملزم به سرمایه گذاری با وعده سود کلان در ازای آن می کنند. آنها شما را به تبلیغ سیستمهای خود به عنوان راهی برای کسب پول بیشتر ملزم می کنند.
شما سود بیشتری به دست می آورید زمانیکه افراد دیگری را به سیستم ارجاع می دهید. به سرمایه گذاران قدیمی با استفاده از پول جمع آوری شده از سرمایه گذاران جدید پرداخت می شود تا زمانی که کلاهبرداران پول کافی را جمع کنند و سپس آنها از بازار ناپدید می شوند. تشخیص فوری این کلاهبرداریها تا زمانی که تعداد معدودی از اولین سرمایه گذاران سود می برند دشوار است. قبل از اینکه این کلاهبرداران ناپدید شده و بسیاری از سرمایه گذاران جدید را سر در گم رها کنند، افراد دیگر را برای پیوستن به این سیستم تشویق می کنند.
بارگیری بد افزار
کلاهبرداران معمولاً علاقمند به جمع آوری اطلاعات شخصی شما برای استفاده از آن به نفع خود هستند.
وقتی شما محتوای آنها را کلیک می کنید، آنها شما را به نشانی اینترنتی خود هدایت می کنند که محتوای مخربی برای ماشین شما دارد. این محتوا به کامپیوتر شما حمله کرده و می تواند به اطلاعات شما صدمه وارد کند. آنها دعوتهای مختلفی از طریق رسانه های اجتماعی مرتبط با بیت کوین انجام می دهند. شما باید قبل از کلیک روی هر لینکی که از طریق رسانه های اجتماعی و ایمیل دریافت می کنید مراقب باشید، خصوصاً اگر از طرف افرادی که شما آنها را می شناسید یا به آنها اعتماد دارید، نباشند.
سارقان اطلاعات محرمانه
آنها در رسانه های اجتماعی فراوان هستند و از نام بیت کوین به عنوان سیاستی برای جلب اعتماد قربانی و اعتبار بخشی خود استفاده می کنند. آنها خدمات فریبنده ای را با هدف به دست آوردن بیت کوینهای قربانیان  به کاربران خود پیشنهاد می کنند. در نهایت، آنها واقعاً خدماتی را که وعده داده بودند ارائه نمی دهند و پول قربانیان را برنمی گردانند. آنها از اعتماد قربانیان بهره می برند از آنجاییکه آنها خود را به عنوان تشکیلات اقتصادی قانونی معرفی می کنند. زمانی که آنها اعتماد شما را به دست آوردند، شما را به یک سایت اینترنتی جعلی سوق می دهند که فقط برای جمع آوری پولهای آنان قابل استفاده است و بعد از مدت کوتاهی ناپدید می شوند.
آنها همچنین خود را به عنوان نهادی معرفی می کنند که اعتبار بیت کوین شما را چک می کند. زمانی که شما رمز عبور خود را وارد کردید، آنها به طور اتوماتیک اطلاعات شما را به دست آورده و ناپدید می شوند. شما باید مراقب باشید و در مورد کلید شخصی خود به هر کسی اعتماد نکنید. قبل از فرستادن هر پولی به حسابهای جعلی مطمئن شوید که همه معاملات را به خوبی متوجه می شوید.
چگونه از خود محافظت کنید
– ردیابی بیت کوین زمانی که از جیب شما خارج می شود دشوار است. به همین دلیل است که توسط بیشتر بزهکاران سایبری ترجیح داده می شود. شما نباید به راحتی به فرشندگان آنلاینی که به شما وعده ارائه خدمات می کنند بدون شناخت آنها اعتماد کنید.
– گرفتار دسیسه های آنها نشوید که به شما وعده ثروتمند شدن در مدت کوتاهی را می دهند. این دسیسه ها به شما و هرکس دیگری که وارد آن کنید خسارتهای کلانی خواهد زد. به هر حال شما باید از مبادلات با هویتهای مخفی خودداری کنید.
– مطمئن شوید که فقط با واسطه های قانونی سر و کار دارید، در صورتی که می خواهید بیت کوین خود را مبادله کنید. اطمینان پیدا کنید که سایتها را به خوبی جستجو کرده اید قبل از اینکه در آنها سرمایه گذاری کنید. مهم است که شما در مورد مبادلات بیت کوین و پیشینه کاربران آنها قبل از انجام هرگونه معامله ای بدانید. این امر شما را قادر خواهد ساخت تا آنهایی را واقعی هستند را بشناسید.

نتیجه 
معاملات بیت کوین پس از تایید توسط زنجیره بلاک برگشت ناپذیر هستند. آنها حمایت از مصرف کنندگان را در برابر کلاهبرداری ندارند، برعکس کارتهای اعتباری که اغلب پول از دست رفته از طریق کلاهبرداری را بازپرداخت می کنند. بسیاری از دولتها هوشیاری به خرج داده و قوانینی در رابطه با استفاده از ارزهای رمزپایه به منظور کمک به کاربران برای جلوگیری از این نوع کلاهبرداریها ایجاد می کنند، اما خلا قانونی و تمرکزگرایی، دقیقاً چیزی است که بیت کوین به خاطر آن ابداع شد. در آخر، این به تنهایی مسئولیت خود کاربران است که آموزش دیده و از خود محافظت نمایند.

 

کلاهبرداری های بیت کوین و دسیسه های پانزی
1 از 1 رای
کلاهبرداری های بیت کوین و دسیسه های پانزی

نویسنده

ساناز امیری
فعلا که شب و روزمون شده بازاریابی شبکه ای و خدمات رسانی به نتورکران با استفاده از سایت بزرگ و معظم مارکت ام ال ام