پربازدید ترین بازارهای فروش آنلاین بر اساس کشورهای مختلف

اختصاصی ایران هشدار – آمازون بازار فروش اینترنتی بزرگی است که خصوصا در آمریکا و اروپا بسیار پر طرفدار و پر مشتری است. اما آیا بازدید از فروشگاه های اینترنتی در همه جای جهان یکسان است؟ چه فروشگاه یا مارکت پلیسی (market place) در کشورهای مختلف پربازدید تر است؟
محققان با مقایسه کاربران و میزان استفاده از اینترنت، دریافته اند که پر بازدید ترین وب سایت فروش اینترنتی در دنیا مربوط به کدام کشور و کدام شرکت است.


آمازون فروشگاه نامبر وان دنیا


بر طبق آمار، آمازون محبوب ترین وب سایت تجارت الکترونیک در جهان است که بیش از ۱٫۲ میلیارد نفر از سراسر دنیا به آن دسترسی دارند. اما این رقابت جدی از سوی Alibaba که یک شرکت تجارت الکترونیک بین المللی چینی است، مورد تهدید واقع شده چرا که Alibaba توانسته آمار خود را به آمازون نزدیک کند تا جایی که به تعداد مشتریانی حدود 1.07 میلیارد نفر دست یافته است و توانسته در 15 بازار مختلف به رقابت بپردازد.
بازارها (market place) های سراسر جهان
 

               

اگر به نقشه فوق دقت کنید، واضح است که آمازون در صحنه تجارت الکترونیک اروپا، حرف اول را می زند اما همه چیز در همه جای اروپا یکسان نیست و schibsted و ebay نیز حرفی برای گفتن دارند.
گروه رسانه ای schibsted یک گروه رسانه ای بین المللی است که شامل چندین خانه رسانه دیجیتال و بازارهای آنلاین است. اگرچه schibsted در 13 کشور در اروپا حضور دارد، اما تمرکز اصلی خود را روی کشور نروژ و بازارهایی مثل bytbi blocked و برنامه موبایل shpock قرار داده است. اما در هلند، ebay محبوب ترین بازار آنلاین به حساب می آید. کارشناسان و محققان ecommerce news با تحقیقات روی داده ها، محبوب ترین بازار آنلاین را برای کشورهای مختلف اروپا به شکل زیر فراهم نموده اند:

 

                            


 

نویسنده این اطلاعات

فعلا که شب و روزمون شده بازاریابی شبکه ای و خدمات رسانی به نتورکران با استفاده از سایت بزرگ و معظم مارکت ام ال ام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.