شما این محصولات را انتخاب کرده‌اید

سبد خرید

شناسه: 93275
بازدید: 99

اختصاصی ایران هشدار – این روزها ساعت های هوشمند یکی از ابزارهای لوکس و پر استفاده در دست کاربران است و هر برندی اقدام به تولید این ساعت ها می نماید و می توان گفت مشتریان بسیاری بدست آورده است. دلیل این مقبولیت از طرف کاربران این است که آنها می توانند به راحتی از طریق این ساعت ها تماس ها، پیام ها و موزیک ها، تناسب اندام و موارد دیگر را مدیریت کنند.
شخصی که از ساعت هوشمند استفاده می کند، به راحتی با لمس اسکرین ساعت، می تواند از تمام امکانات این ساعت ها استفاده کند. اما آیا این ساعت ها به صورت پیش فرض امن هستند و محافظ حریم خصوصی و اطلاعات شخصی اشخاص می باشند؟
ساعت های هوشمند دارای تنظیمات امنیتی متفاوتی هستند که شاید در هنگام خرید به طور پیش فرض تنظیم نشده باشند و شما می بایست این تنظیمات امنیتی را روی ساعت خود اعمال نمایید. قبل از هر چیزی مطمئن شوید که همه تنظیمات امنیتی را روی ساعت خود اعمال نمودید و سپس اقدام به اتصال این ساعت به گوشی و …. نمائید. برای مثال بسیاری از ساعت های هوشمند دارای ویژگی قفل صفحه هستند که شما می توانید از آن برای حفاظت از داده های خود در ساعت هوشمند استفاده نمائید.

حتما مطالعه کنید
تخفیف 90 درصدی در حراجی های آنلاین


• یک PIN برای خود تنظیم کنید: یک پین کد کوتاه برای ساعت خود تنظیم کنید که بتوانید به راحتی آن را تایپ کرده و وارد شوید.


• یک الگوی صفحه برای ساعت خود تنظیم کنید. اگر با تنظیم و وارد کردن PIN راحت نیستید حداقل یک الگوی صفحه به عنوان رمز ورودی ایجاد کنید که بتوانید سریع از آن استفاده و وارد ساعت هوشمند شوید.


• تنظیمات ساعت را طوری قرار دهید که اگر از گوشی موبایلتان در فاصله دوری قرار گرفت، قفل شود.


• مچ دست خود را برای ساعت تنظیم نمایید تنظیمات را طوری قرار دهید که زمانی که ساعت را از مچ دست خود جدا می کنید، قفل شود.


اگرچه متخصصان به دنبال راهی هستند که امنیت این ساعت های هوشمند را بالا برند، اما هنوز می توان گفت امنیت زیادی ندارند چرا که شاید اکثر افراد به آن به عنوان یک کالای لوکس و تزئینی نگاه می کنند و شاید همه درک نکنند که از طریق این ساعت ها، تمام اطلاعات شخصی آنها در معرض خطر قرار می گیرد.
نکته آخر اینکه دقت کنید که هر چقدر امنیت و حفاظت گوشی تلفن و لپ تاپ و تبلت مهم است، به همان اندازه حفاظت از ساعت های هوشمند نیز اهمیت دارد و هیچ گاه این ساعت ها را به شخص ناشناس نسپارید و در حفظ امنیت آن کوشا باشید. 

حتما مطالعه کنید
هشدار مراکز مطالعاتی انگلستان در رابطه با استفاده از پسورد یکسان

توصیه های FTC برای حفاظت از اطلاعات ساعت های هوشمند
1 از 1 رای
توصیه های FTC برای حفاظت از اطلاعات ساعت های هوشمند

نویسنده

ساناز امیری
فعلا که شب و روزمون شده بازاریابی شبکه ای و خدمات رسانی به نتورکران با استفاده از سایت بزرگ و معظم مارکت ام ال ام