کد: 93242
بازدید: 26

اختصاصی ایران هشدار- گاهی در بررسی و گشت و گذار در اینترنت با تبلیغات برای تخفیف های غیر قابل باور برای کالاهای لوکس و لاکچری هستیم. در اغلب موارد با ورود به لینک موجود در تبلیغات مشاهده می شود که صرفا به صفحه تبلیغاتی دیگری هدایت می شویم  این تبلیغاتی است برای جلب نظر کاربر به صفحه ای دیگر و  هیچ کالا و تخفیفی وجود ندارد. اما اخیرا مدل جدیدی از تبلیغات روی کار آمده و باز هم وعده به تخفیفات باورنکردنی برای برخی کالاهای لوکس مثل گوشی های موبایل اپل، پلی استیشن و … از برندهای عروف و گران قیمت مطرح است که مشاهده می شود تبلیغات واقعی است. اما چطور ممکن است؟
مکانیزم کار اینگونه است که افراد برای شرکت در یک حراجی آنلاین که در آن به برنده برای خرید مثلا گوشی اپل 8 میلیون تومانی، تا 90 درصد تخفیف ارائه می کند، مبالغ حدود 20 تا 30 هزار تومان پرداخت می کنند و در این حراجی ها عضو می شوند.  پیشنهاد به قدری اغوا کننده است که شخص با علم به اینکه ممکن است پول خود را از دست بدهد، عضو می شود و شانس خود را امتحان می کند. چرا که تنوع محصولات در این حراجی ها زیاد است و شانس بدست آوردن کالای گران قیمت با قیمتی نازل بسیار اغوا کننده است و چون هزینه پایه برای حضور در هر یک از این رقابت های مالی اینترنتی پایین است، این صرفه وجود دارد که برای بدست آوردن گوشی آیفون که قیمت حقیقی آن در بازار بیش از هشت میلیون تومان است، حدود 20 هزار تومان هزینه کند.
روند کار به این صورت است که پس از ثبت نام، می بایست در ساعت مقرر وارد تالارهای حراجی شوند و پس از اینکه هر کاربر پیشنهاد قیمتی بالاتر ارائه می کند، 10 ثانیه فرصت برای ارائه پیشنهاد بالاتر وجود دارد و در صورتی که پیشنهادی بالاتر ارائه ارائه نشود، شخص برنده حراجی می شود.
نکته جالب اینکه برای شرکت در حراجی شما برای پیشنهاد هزینه ای پرداخت می کنید و باید برای آن بلیت تهیه کنید و عملا بخش بزرگی از درآمد سایت حراجی از همینجاست و در اصل دقیقا مشخص نیست این سایت ها جزء فروشگاه های اینترنتی، سایت ارائه خدمات اینترنتی و یا کدام دسته هستند و چون در قانون تجارت الکترونیک موارد فعالیت اینگونه سایت ها مشخص نشده، کار آنها در هاله ای از ابهام صورت می گیرد.
بنابراین کاملا واضح است که شانس افراد برای بدست آوردن تخفیف 90 درصدی بسیار پایین است و این شرکت کنندگان در واقع در حالتی شبیه به قمار وارد بازی می شوند و بیش از 95 درصد پول خود را از دست می دهند که این پول صرفا به جیب صاحبان این سایت های حراجی می رود و در واقع صاحبان این حراجی حدود سه برابر قیمت مثلا گوشی اپل را از پول های شرکت کنندگان بدست می آورند و حدودا بر سر هر کالا سه برابر قیمت آن سود می کنند و به دلیل ماهیت مهیج و اغواگرایانه کار، افراد تمایل به شرکت در این حراجی ها دارند.

تخفیف 90 درصدی در حراجی های آنلاین
5 از 1 رای

نویسنده

ساناز امیری
فعلا که شب و روزمون شده بازاریابی شبکه ای و خدمات رسانی به نتورکران با استفاده از سایت بزرگ و معظم مارکت ام ال ام