بازارهای میلیارد دلاری فروش مستقیم در سال ۲۰۱۷ (بخش اول)

به گزارش ایران هشدار، انجمن فروش مستقیم جدید ترین آمارها در رابطه با آمار جهانی فروش مستقیم در سال ۲۰۱۷ ارائه کرده است.
با توجه به  آمار دقیقی که انجمن فروش مستقیم از فروش و نرخ رشد سالیانه در ابتدای سال ۲۰۱۸ از عملکرد سال ۲۰۱۷ اعلام کرده است، در این مطلب سعی شده جدید ترین آمارها در رابطه با آمار جهانی فروش مستقیم در سال ۲۰۱۷ ارائه شود.

در سال ۲۰۱۷ فروش مستقیم در جهان به مبلغ ۱۸۹٫۶ میلیارد دلار ثبت شده است و در حجم خرده فروشی شاهد رشد ۱٫۶ درصد نسبت به سال گذشته بوده ایم و این میزان نسبت به سال ۲۰۱۴ تقریبا ۲۰ میلیارد دلار افزایش داشته است که نشان از ۳٫۷ درصد رشد سالانه طی سه سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ دارد.

در این بازه زمانی، ۲۴ کشور در جهان توانسته اند به فروش بیش از ۱ میلیارد دلار دست یابند و بر اساس تحقیقات انجمن جهانی فروش مستقیم WFDSA این بازارهای میلیارد دلاری ۹۴ درصد از کل فروش مستقیم در دنیا را به خود اختصاص داده اند.

به طور کلی رشد جهانی در این صنعت در ۶۵ درصد از کشورهای جهان در سال ۲۰۱۷ رخ داده است و تعداد نمایندگان فروش مستقل رسمی به حدود ۱۱۷ میلیون نفر رسیده و نسبت به سال ۲۰۱۶ از رشد ۲٫۶ درصدی برخوردار است و نسبت به سال ۲۰۱۴، حدود ۲٫۵ میلیون نفر افزایش داشته است. این آمار نرخ رشد سالیانه (CAGR) 8 درصدی را برای سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ نشان می دهد که خود یک رکورد جهانی رسمی است.

در حالی که رکورد سالیانه آمریکا در سال  ۲۰۱۷ ثابت بوده است، اما رکورد جهانی در سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷نشان از رشد پایدار داشته است و اکوادور به عنوان جدید ترین بازار میلیارد دلاری  در صنعت فروش مستقیم شناخته شده است.

آرژانتین نرخ رشد پایدار را برای خود ثبت کرده که این نرخ رشد ۳۶٫۷ درصد در سال ۲۰۱۶ و ۴۱٫۲ درصد در سال ۲۰۱۷برای خود ثبت کرده است و اندونزی رشد ۲۰٫۳ درصدی داشته است. منطقه آفریقا و خاورمیانه (MENA) نیز طی این سه سال نرخ رشد سالیانه ۱۲٫۵ درصد را برای خود به ثبت رسانده اند. اما در این بازه زمانی استرالیا که با چالش هایی روبرو بوده است، نرخ کاهشی ۳٫۶ درصدی را برای خود ثبت کرده و کلمبیا و ژاپن نیز نرخ های کاهشی سالانه ۴٫۴ درصد و ۱٫۱ درصدی را برای خود ثبت کرده اند.

در قسمت دوم این مطلب، به ارائه نکاتی در رابطه با تغییراتی که در این بازار در جهان در حال انجام است، می پردازیم.

mlmbook

نویسنده این اطلاعات

فعلا که شب و روزمون شده بازاریابی شبکه ای و خدمات رسانی به نتورکران با استفاده از سایت بزرگ و معظم مارکت ام ال ام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.