شما این محصولات را انتخاب کرده‌اید

سبد خرید

بنر لیدر پلاس
شناسه خبر: 93248
بازدید: 105

اختصاصی ایران هشدار – ملاک حضور و فعالیت قانونی بازاریاب در یک شرکت بازاریابی شبکه ای، قرارداد رسمی بین بازاریاب و شرکت است و مادامی که این رابطه قراردادی مطابق مقررات فسخ نشود، بر طبق قرار داد بازاریاب شرکت محسوب می شود. اما ممکن است بازاریاب به هر دلیلی برای مدتی نتواند خریدی انجام دهد و فعالیتی در شرکت داشته باشد اما طی این مدت لغو جایگاه کرده و همچنان بازاریاب شرکت بدون هیچ فعالیتی باقی بماند.
در برخی شرکت هخای بازاریابی شبکه ای مشاهده شده که شرکت پس از مدتی که بازاریاب خرید کالا انجام ندهد، آن بازاریاب را از لیست خود حذف می نمایند. اما لازم به ذکر است که بر اساس اعلام نظر شماره 60/239713 مورخ 27/10/97 دبیرخانه کمیته نظارت شرط منقضی شدن قرارداد فیمابین شرکت و بازاریابان بر اساس عدم خرید کالا در بازه زمانی یک ماهه، ( ضمن محفوظ بودن حق تمدید قرارداد از سوی شرکت) ، بدون رعایت ترتیب ها و مهلت های موضوع بخشنامه شماره 57733/60 مورخ 4/3/95 از مصادیق “شرط فسخ” تلقی گردیده و باطل است. بنابراین گذاردن چنین شرطی و عدم رعایت ترتیبات مقرر زمینه ساز تحقق تخلف مندرج در ردیف (2) و (12) و تبصره ماده (87) قانون نظام صنفی خواهد شد.
بنابراین شرکت ها نمی توانند صرف عدم خرید کالا توسط بازاریابان آنها را از شرکت حذف کنند و فقط می توانند برای پرداخت پورسانت در انتهای هر ماه تراکم (COMPRESS) را مطابق طرح درآمدی مصوب انجام دهند و پورسانت را بر طبق سطوح مشخص شده در طرح پرداخت نمایند.

حتما مطالعه کنید
بلاک چین (block chain) چگونه از دستکاری داده ها جلوگیری می کند؟

آیا شرکت های بازاریابی شبکه ای می توانند به دلیل عدم خرید کالا بازاریابان را حذف کنند؟
1 از 1 رای
آیا شرکت های بازاریابی شبکه ای می توانند به دلیل عدم خرید کالا بازاریابان را حذف کنند؟

نویسنده

ساناز امیری
فعلا که شب و روزمون شده بازاریابی شبکه ای و خدمات رسانی به نتورکران با استفاده از سایت بزرگ و معظم مارکت ام ال ام