آیا شرکت های بازاریابی شبکه ای می توانند به دلیل عدم خرید کالا بازاریابان را حذف کنند؟

اختصاصی ایران هشدار – ملاک حضور و فعالیت قانونی بازاریاب در یک شرکت بازاریابی شبکه ای، قرارداد رسمی بین بازاریاب و شرکت است و مادامی که این رابطه قراردادی مطابق مقررات فسخ نشود، بر طبق قرار داد بازاریاب شرکت محسوب می شود. اما ممکن است بازاریاب به هر دلیلی برای مدتی نتواند خریدی انجام دهد و فعالیتی در شرکت داشته باشد اما طی این مدت لغو جایگاه کرده و همچنان بازاریاب شرکت بدون هیچ فعالیتی باقی بماند.
در برخی شرکت هخای بازاریابی شبکه ای مشاهده شده که شرکت پس از مدتی که بازاریاب خرید کالا انجام ندهد، آن بازاریاب را از لیست خود حذف می نمایند. اما لازم به ذکر است که بر اساس اعلام نظر شماره ۶۰/۲۳۹۷۱۳ مورخ ۲۷/۱۰/۹۷ دبیرخانه کمیته نظارت شرط منقضی شدن قرارداد فیمابین شرکت و بازاریابان بر اساس عدم خرید کالا در بازه زمانی یک ماهه، ( ضمن محفوظ بودن حق تمدید قرارداد از سوی شرکت) ، بدون رعایت ترتیب ها و مهلت های موضوع بخشنامه شماره ۵۷۷۳۳/۶۰ مورخ ۴/۳/۹۵ از مصادیق “شرط فسخ” تلقی گردیده و باطل است. بنابراین گذاردن چنین شرطی و عدم رعایت ترتیبات مقرر زمینه ساز تحقق تخلف مندرج در ردیف (۲) و (۱۲) و تبصره ماده (۸۷) قانون نظام صنفی خواهد شد.
بنابراین شرکت ها نمی توانند صرف عدم خرید کالا توسط بازاریابان آنها را از شرکت حذف کنند و فقط می توانند برای پرداخت پورسانت در انتهای هر ماه تراکم (COMPRESS) را مطابق طرح درآمدی مصوب انجام دهند و پورسانت را بر طبق سطوح مشخص شده در طرح پرداخت نمایند.

نویسنده این اطلاعات

فعلا که شب و روزمون شده بازاریابی شبکه ای و خدمات رسانی به نتورکران با استفاده از سایت بزرگ و معظم مارکت ام ال ام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.